הדרך הבטוחה למשכנתא נוחה

משכנתא הפוכה – יתרונות וחסרונות

Home » בלוג » משכנתא הפוכה – יתרונות וחסרונות
משכנתא הפוכה - יתרונות וחסרונות

אנשים רבים מתעניינים בתחום המשכנתא, מאחר ולא פעם מדובר על האופציה היחידה לרכוש דירה בארץ. אך חשוב להכיר גם את המונח- משכנתא הפוכה ולהבין את היתרונות והחסרונות שלו, מאחר ומדובר על אופציה מעניינת, המיועדת עבור אנשים מעל גיל 60. יש לזכור כי בגיל מבוגר רוב האנשים מחליטים להפסיק לעבוד, אך מצד שני, הם עדיין זקוקים להכנסה קבועה על מנת לאפשר לעצמם איכות חיים גבוהה יותר. לכן משכנתא הפוכה יכולה להוות את הפתרון האידיאלי, עבור כל מי שמחזיק בנכס משלו. אנו בחברת מרדיקס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות, נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר.

מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה הינה למעשה הלוואה המיועדת לאנשים מעל גיל 60, המחזיקים בדירה בבעלותם. מדובר על שיעבוד הדירה לצורך קבלת ההלוואה מהבנק, כאשר גובה ההלוואה מגיע לרוב למחצית מהשווי של הנכס. הלווים יכולים להמשיך לגור בנכס ללא שום שינוי בשגרת החיים שלהם וההלוואה תוחזר ברגע שהם יעזבו את הבית. במקרה של פטירה, החוב עובר ליורשים, אשר מחויבים להחזיר אותו תוך שנה ממועד הפטירה. במידה והחוב לא יוחזר, הנכס יועבר לרשות הבנק. 

משכנתא הפוכה – למי זה יכול להתאים?

בדרך כלל, משכנתא הפוכה משמשת את האוכלוסייה המבוגרת לצורך מחייה יומיומית, מאחר ולא פשוט להתקיים על קצבת הזקנה הזעומה שהמדינה מספקת. לכן במקרים מסוג זה, ניתן למשכן את הבית, במטרה ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר ולא לסבול ממחסור. כמו כן, מדובר על פתרון נוח, כאשר ישנו צורך לעבור בצורה מידית לדיור מוגן. ניתן להתנסות במגורים בדיור מוגן ולהחליט האם מדובר על אופציה המתאימה לכם. תשלום החוב מתבצע לאחר מכירת הדירה או לאחר שהדייר נפטר.

מהם היתרונות והחסרונות של משכנתא הפוכה?

ישנם לא מעט יתרונות ללקיחה של משכנתא הפוכה, כמו למשל העובדה כי אין צורך להחזיר סכום כסף מסוים כל חודש ואין שום צורך בביטחונות. כמו כן, אין שום צורך לעזוב את הבית וניתן להחזיר את החוב בכל רגע נתון, ללא קנסות וללא סיבוכים מיוחדים. מדובר על אמצעי מימון נוח וזמין, שיכול להוות את הפתרון המושלם, עבור כל אדם המסתמך על קצבת זקנה, שאינה מספיקה לרמת חיים מינימלית. מצד שני, יש לזכור כי ישנם גם מספר חסרונות שחשוב להכיר, כמו למשל העלות של פתיחת התיק והשכר שיש לשלם לעו"ד שמתמחה בתחום. כמו כן, מדובר על ריבית שרק הולכת וגדלה עם הזמן, דבר שמעלה את גובה החוב למרות הרגשת העושר המדומה.

אנו בחברת מרדיקס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של משכנתא הפוכה. אנו נציג בפניכם את כל הנתונים ואת כל העובדות, על מנת לאפשר לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם. לקבלת ייעוץ צרו קשר.

תגובות סגורות.