הדרך הבטוחה למשכנתא נוחה

איך מחליטים על מסלולי משכנתא?

Home » בלוג » איך מחליטים על מסלולי משכנתא?
איך מחליטים על מסלולי משכנתא?

לא מעט אנשים נאלצים לקחת משכנתא, על מנת לממן לעצמם דירה בארץ. אומנם נכון כי ישנם אנשים ברי מזל, היכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה ללא משכנתא, אך ברוב המקרים מדובר על צורך שלא ניתן לוותר עליו. המשכנתא הממוצעת נלקחת לתקופה של כ- 20 שנים ואף יותר ולכן חשוב להתאים לכל אחד את המסלול המתאים ביותר עבורו. ניתן למצוא היום בשוק מספר סוגים שונים של מסלולים ולכן חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. ההמלצה הכללית היא להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה, שמכיר את התחום ויודע בדיוק מהן האופציות המתאימות ביותר עבורכם. אנו בחברת מרדיקס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות נשמח לסייע לכם לבחור את מסלול המשכנתא האידיאלי ביותר עבור הצרכים והרצונות שלכם, תוך כדי השגת הריבית המשתלמת ביותר.

מסלולי משכנתא – מה קיים היום בשוק?

היום ניתן למצוא לא מעט מסלולי משכנתא שונים, כאשר לכל מסלול יש את המאפיינים הייחודיים עבורו, תוך כדי שילוב של ריביות שונות וכמובן לא מעט יתרונות וחסרונות. ניתן למשל, למצוא מסלולים בריבית קבועה צמודה או לא צמודה למדד, ריבית משתנה כל מספר שנים, ריבית הצמודה למטבע חוץ ועוד. כדאי לדעת כי בשנת 2020 ביטל בנק ישראל את ההגבלה כי כל מסלול משכנתא חייב להכיל שליש שיכיל ריבית קבועה צמודה או לא צמודה למדד וחלק נוסף עד לגובה של שליש בריבית פריים, וכעת ניתן לקחת סכום כפול כלומר עד 2/3 מסכום המשכנתא במסלול צמוד פריים. ניתן היום למצוא מעל 20 סוגים שונים של מסלולי משכנתא, דבר שמצד אחד מאפשר לכל אחד לבחור את האופציה האידיאלית ביותר עבורו, אך מצד שני, עלולה לבלבל ולהלחיץ. לכן מומלץ תמיד להתייעץ עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה, שאינו עובד מטעם הבנק אלא משרת אך ורק את האינטרסים שלכם.

מסלולי משכנתא – כיצד לבחור נכון?

קודם כל, חשוב לזכור כי לכל אדם יש את הצרכים האישיים שלו ולכן יש צורך להתאים עבורו את מסלול המשכנתא האידיאלי ביותר ליכולות הפיננסיות שלו. אנשים מסוימים למשל, יעדיפו מסלול משכנתא שיהיה צמוד למדד המחירים לצרכן, דבר שישפיע על גובה ההחזר החודשי. לעומת זאת, אנשים אחרים יעדיפו ליהנות מהחזר חודשי גבוה וידוע מראש, למרות שמדובר על ריבית גבוהה יותר, המגלמת בתוכה את העליות והירידות האפשריות של המדד. כדאי לזכור כי תמהיל משכנתא הינו מקבץ של מסלולים המאוגדים יחדיו לצורך התאמת המסלול המושלם ביותר לכל אדם. חשוב לוודא כי התמהיל יכיל מגוון דרגות סיכון וסוגי ריביות, במטרה להתאים לכל האופציות האפשריות שהעתיד עלול להציב בפנינו. כדאי לשלב בין 3 מסלולים לפחות, במטרה למזער סיכונים ולאפשר לפרוע את המשכנתא ללא קנסות יציאה מיותרים. 

אנו בחברת מרדיקס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות נשמח לסייע לכם לבחור את תמהיל המשכנתא האידיאלי ביותר עבורכם, במטרה לאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף בטווח הרחוק. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר.

תגובות סגורות.