הדרך הבטוחה למשכנתא נוחה

משכנתא בקורונה – כל מה שצריך להכיר

Home » בלוג » משכנתא בקורונה – כל מה שצריך להכיר
משכנתא בקורונה - כל מה שצריך להכיר

אין ספק כי נגיף הקורונה השפיע על כל תחומי החיים, החל מהתחום הבריאותי ועד לתחום הכלכלי. לא מעט אנשים נפגעו מהנגיף, בין אם מבחינה חברתית, נפשית, בריאותית או פיננסית. רבים הוצאו לחופשה ללא תשלום, דבר שכמובן גרם להם להפסדים כלכליים ולבידוד חברתי. מעבר לכך, עצמאיים נאלצו לספוג את רוב ההפסדים הפיננסיים בכוחות עצמם, מאחר והמענקים של הממשלה אינם מתקרבים למחצית מההכנסה הרגילה שלהם. לכן אין זה מפליא כי כל התחום של משכנתא בקורונה הפך לנושא נפוץ ופופולארי, מאחר ולא מעט אנשים מתקשים להבין כיצד הם אמורים לעמוד בתשלומי המשכנתא, ללא שום הכנסה קבועה. אנו בחברת מרדיקס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום המשכנתא, מאחר ואנו נהנים מלא מעט ידע, הבנה וניסיון בתחום. אנו נשמח לסייע לכם לעמוד בתשלומי המשכנתא ובמקרה הצורך אף להחליף למסלול נוח ומשתלם יותר עבורכם.

משכנתא בקורונה – נקודות חשובות שכדאי להכיר

כדאי לזכור כי מעבר לבעלי עסקים, עצמאיים ושכירים, הנקלעו לקשיים כלכליים בעקבות משבר הקורונה, יש לזכור כי גם הבנקים עלולים לסבול כתוצאה מההתרסקות הכלכלית של המשק. כדאי לדעת כי הבנקים מהווים את הכוח המניע את המשק, מאחר והם אחראיים על הענקת המשכנתאות, אשר מאפשרות לממן את שוק הדיור. במידה והבנקים ייקלעו לקשיים פיננסיים, הדבר עלול להשפיע על כל המשק ובכך להאט את היציאה מהמשבר. לכן כל הבנקים שאחראיים על מתן המשכנתא, חייבים להתאים את עצמם לרוח התקופה ולהפעיל מערכת סינון קפדנית יותר, לגבי כל מבקשי המשכנתאות. מסיבות אלו בדיוק, אנשים רבים עלולים להתקשות לקבל משכנתא מהבנק, הן בשל המצב הכלכלי הלא פשוט שהם עצמם נקלעו אליו והן בשל מערכת הבקרה הקפדנית של הבנק.

משכנתא בקורונה – מה חשוב לבדוק מראש?

כל מי שמעוניין לקבל משכנתא מהבנק, חייב קודם כל לבדוק עם עצמו מספר פרמטרים חשובים. חשוב למשל, לבדוק מראש מהי יכולת ההחזר שלכם, מאחר ואין שום סיבה לקחת מסלול משכנתא, שיצריך מכם לעמוד בתשלומים גבוהים מידי, שעלולים לגרום לכם להתרסקות כלכלית. כמו כן, חשוב למסור לבנקים את כל הפרטים המדויקים ולהימנע מהסתרת מידע רלוונטי, כולל יציאה לחל"ת או פיטורין מהעבודה. יש לזכור כי הבנקים לוקחים בחשבון לא מעט גורמים שונים, כולל סוג העבודה ורמת ההכנסה העתידית שלכם, ללא שום קשר למשבר זמני, כגון משבר הקורונה. במידה ומדובר על מצב שבו כבר יש לכם משכנתא אך אתם מתקשים לעמוד בהחזרים החודשיים בשל היציאה לחל"ת או פיטורין, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת להבין האם כדאי לנסות להקפיא את תשלומי המשכנתא או לחילופין, לעבור למסלול אחר.

אנו בחברת מרדיקס ייעוץ פיננסי ומשכנתאות נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי ההתנהלות בתחום של משכנתא בקורונה. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.

תגובות סגורות.