הדרך הבטוחה למשכנתא נוחה

לא רק למגורים: משכנתאות לנכסים מסחריים

Home » בלוג » לא רק למגורים: משכנתאות לנכסים מסחריים
משכנתא לנכס מסחרי

ידוע כי לצורך קבלת מימון כספי לרכישת מבנה מגורים פרטי, יש צורך לפנות אל בנק משכנתאות על מנת לקבל הלוואת דיור שתאפשר רכישה של הנכס. כדאי לדעת כי הסיוע הכספי מתאפשר גם עבור אלו המעוניינים לרכוש נכס מסחרי, כך שבמקום לשכור נכס שכזה פשוט רוכשים את הבעלות עליו ומנתבים את התשלומים להחזרי המשכנתא, במקום לנתב אותם עבור תשלום שכירות חודשי.

מהי משכנתא לנכס מסחרי?

משכנתאות לנכסים מסחריים היא למעשה הלוואה הניתנת לאנשים עבור רכישת נכס מסחרי. על פי ההגדרה, נכס מסחרי הינו מבנה המשמש למסחר כמו: משרד, חנות, מחסן, אולם אירועים, חניונים וכן גם בתי מלון, בתי אבות, קניונים ועוד מגוון נכסי נדל"ן אחרים בתחום המסחר. 

כשמדובר על משכנתא לנכס מסחרי עבור אנשים פרטיים, הכוונה היא לנכס קטן דוגמת חנות או משרד, משום שנכסים בעלי שטחים גדולים יותר מאופיינים ברכיבי הלוואה שונים ולרוב אינם מיועדים עבור המגזר הפרטי, אלא עבור יזמים וחברות השקעה גדולות.

מתי כדאי לקחת משכנתא לנכס מסחרי?

לקיחת משכנתא עבור נכס מסחרי מיועדת עבור אנשים המקימים עסק וזקוקים למבנה מסחרי בו העסק יתנהל באופן שוטף. כאמור, עסק מסוג זה יכול להיות חנות או משרד המשמשים את העסק, כך שבמקום לשכור את השטח מחברת השקעות כזו או אחרת ניתן לרכוש את הנכס המסחרי ולקבל בעלות על נכס נדל"ן. 

כדאי לדעת כי האפשרות של קבלת משכנתא לנכס מסחרי נגישה גם עבור אנשים פרטיים שאינם מקימים עסק, אלא מעוניינים ברכישה של נכס נדל"ן מניב שיכניס להם רווחים עבור ההשקעה. במקרה זה, ניתן לקבל הלוואה לצורך רכישת הנכס המסחרי, ולאחר קבלת המשכנתא ובעלות על הנכס להשכיר אותו לבעל העסק הזקוק לחנות או משרד.

מהו ההליך של משכנתאות לנכסים מסחריים?

הליך קבלת משכנתאות לנכסים מסחריים שונה מאופן קבלת משכנתא עבור מגורים, כיוון שהגוף המלווה הינו בנק מסחרי ולא בנק משכנתאות ממנו נהוג לקחת הלוואת דיור. יחד עם זאת, למרות שמדובר כביכול על הלוואה "רגילה", הבנק משעבד את הנכס המסחרי שנרכש על ידי הלווה כדי לקבל בטוחה להלוואה שניתנת.

הבדל נוסף לסוג משכנתא זו לעומת משכנתא רגילה, נעוץ באחוז המימון המוענק ללווה במעמד לקיחת ההלוואה לרכישת הנכס המסחרי. בזמן שקיימת הגבלה על אחוז המימון בשיעור המשכנתא לדיור, משכנתא לנכס מסחרי איננה מוגבלת ותלויה בהחלטתו של הבנק המלווה. 

כיצד יועץ משכנתא יוכל לסייע לכם?

משום שמשכנתא לנכס מסחרי הינה למעשה הלוואה סטנדרטית הנלקחת מבנק רגיל, קיימים שני מסלולי הלוואות הניתנים לבחירה על ידי הלווה. בכדי לקבל את ההצעה הטובה ביותר, וכמובן את גובה הריבית המשתלמת ביותר, מומלץ לפנות אל יועץ משכנתאות פרטי שיבחן את כדאיות ההשקעה וימצא עבורכם את מסלול המשכנתא המותאם ביותר עבור יכולתכם הכלכלית.

תגובות סגורות.